studia pierwszego stopnia, profil ogólnoakademicki
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów dysponuje zaawansowaną wiedzą na temat języka włoskiego, literatury oraz kultury Włoch, umiejętnie wykorzystując je w swojej pracy zawodowej i codziennym życiu. Absolwent wykazuje biegłość na poziomie C1 (zgodnie z klasyfikacją Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy) w języku włoskim oraz znajomość drugiego języka obcego na poziomie minimum B1.
Posiada interdyscyplinarne kompetencje, które pozwalają na wykorzystanie zgromadzonej wiedzy językowej w różnorodnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Do jego umiejętności należy analizowanie, interpretowanie i przekazywanie różnorodnych informacji, takich jak teksty literackie, kulturowe, historyczne, lingwistyczne oraz społeczne, związanych z językiem włoskim i kulturą Włoch. Jego zdolności komunikacyjne obejmują nie tylko płynne posługiwaniem się językiem włoskim, ale również tworzenie klarownych pisemnych raportów, prezentacji, tłumaczeń oraz innych materiałów.
Absolwent jest wyposażony w umiejętności i wiedzę, które pozwalają mu skutecznie radzić sobie z różnymi typami problemów zawodowych i przyczyniać się do efektywnej pracy zarówno indywidualnej, jak i zespołowej w dziedzinach związanych z językiem i kulturą włoską.
Absolwent jest przygotowany do wykonywania zawodów w obszarze funkcjonowania korporacji międzynarodowych, firm turystycznych i przedsiębiorstw o różnym profilu, prowadzących działalność na przykład promocyjną, tłumaczeniową, wydawniczą, w środkach masowego przekazu, a także w sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka włoskiego oraz włoskiej kultury w zakresie tworzenia i przetwarzania danych.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
Uzyskiwane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe
Absolwent kierunku filologia włoska jest przygotowany do wykonywania zawodów w obszarze funkcjonowania przedsiębiorstw o różnym profilu, prowadzących działalność promocyjną, tłumaczeniową, wydawniczą, w środkach masowego przekazu, a także w sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka, kultury, w zakresie tworzenia i przetwarzania danych. Jest przygotowany do pełnienia roli mediatora językowego i kulturowego w instytucjach publicznych.
Dostęp do dalszych studiów
Uzyskany tytuł zawodowy daje możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia oraz podnoszenia kwalifikacji na studiach podyplomowych.
Kontakt
Instytut Neofilologii
ul. Podchorążych 2, pokój 255
telefon 12 662 62 01
filologia.wloska@uken.krakow.pl