studia drugiego stopnia, profil praktyczny
Sylwetka absolwenta
Absolwent posiada – rozszerzoną w stosunku do studiów pierwszego stopnia – wiedzę z obszaru nauk inżynieryjno-technicznych oraz nauk społecznych.
Absolwent umie korzystać z profesjonalnego oprogramowania, prowadzi badania, analizuje, ocenia i porównuje alternatywne rozwiązania, proponuje i optymalizuje nowe rozwiązania oraz samodzielnie analizuje problemy z zakresu inżynierii bezpieczeństwa. Umie monitorować zagrożenia, projektuje i realizuje projekty, operacje, procesy i systemy ograniczające zagrożenia i wzmacniające potencjał obronny w sferze bezpieczeństwa ludzi, środowiska naturalnego oraz dóbr cywilizacji. Umie uwzględniać ryzyko i przewidywać skutki podejmowanych decyzji w działalności zawodowej i w sytuacjach nadzwyczajnych.
Ponadto absolwent ma świadomość odpowiedzialności za podejmowane działania. Postępuje zgodnie z przepisami prawa, normami i zasadami etyki zawodowej. Jest przygotowany do podejmowania decyzji w warunkach ryzyka, z uwzględnieniem uwarunkowań prawnych, technicznych i środowiska.
Zna język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy z uwzględnieniem nomenklatury specjalistycznej.
Uzyskiwane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe
Absolwent jest przygotowany do pracy i służby w instytucjach i urzędach monitorujących zagrożenia, w jednostkach usług ochrony przed zagrożeniami a także do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie inżynierii bezpieczeństwa.
Absolwent specjalności bezpieczeństwo i higiena pracy będzie posiadał kwalifikacje pracownika służby bhp na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy Dz.U.1997.109.704 z 2.09.1997 roku.
Dostęp do dalszych studiów
Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów w szkole doktorskiej oraz podnoszenia kwalifikacji na studiach podyplomowych.
Kontakt
Instytut Nauk Technicznych
Kraków, ul. Podchorążych 2, pokój 32
telefon 12 662 63 31
technika@uken.krakow.pl