studia pierwszego stopnia, profil ogólnoakademicki
Sylwetka absolwenta
Absolwent studiów drugiego stopnia kierunku zarządzanie posiada pogłębioną wiedzę w zakresie:
- wybranych faktów i zjawisk oraz wyjaśniających je tradycyjnych i współczesnych teorii i metod z dyscypliny nauk o polityce i administracji, zarządzania oraz z dyscyplin pokrewnych;
- teoretycznego i praktycznego sposobu zarządzania organizacjami;
- procesu komunikowania oraz pracy z otoczeniem organizacji;
- prawa administracyjnego i prawnych aspektów działalności gospodarczej;
- zaawansowanych mechanizmów systemu finansowania organizacji publicznych, społecznych i komercyjnych.
Ponadto posiada umiejętność:
- posługiwania się terminologią z zakresu nauk społecznych i zarządzania oraz wykorzystywania jej do analizowania, interpretowania i wyjaśniania procesów i zjawisk społecznych;
- samodzielnego rozwijania, pogłębiania i wykorzystywania wiedzy z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk społecznych;
- rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych funkcjonowaniem organizacji oraz do określenia wpływu otoczenia: technologicznego, społecznego, politycznego, prawnego, ekonomicznego i ekologicznego, na funkcjonowanie organizacji i całej gospodarki.
Studia służą wykształceniu absolwenta posiadającego umiejętności samodzielnej bądź zespołowej analizy i oceny sytuacji w organizacji, trendów w otoczeniu, budowy grup strategicznych, sektora oraz zasobów wewnętrznych.
Ponadto przygotowują one do rozpoznawania luk w wiedzy i umiejętnościach swoich oraz u innych, określenia procesu samodzielnego uczenia się i doskonalenia innych członków zespołu w kierunku poszerzania, pogłębiania i aktualizowania wiedzy oraz do przestrzegania zawodowych standardów etycznych.
Absolwent rozumie, jaką wiedzę i umiejętności posiada, i dostrzega potrzebę dalszego kształcenia. Jest świadomy odpowiedzialności i wyzwań związanych z wykonywanym zawodem oraz obowiązujących norm etycznych i moralnych. Absolwent ma także umiejętności językowe w zakresie biznesu na poziomie B2+.
Uzyskiwane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe
Absolwent posiada umiejętności managerskie niezbędne do kierowania organizacjami i zespołami ludzi; jest przygotowany do pracy w charakterze managera średniego i wyższego szczebla zarządzania w przedsiębiorstwach, organizacjach non profit, jednostkach administracji publicznej różnych szczebli, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Cechują go wypracowane w toku kształcenia umiejętności diagnozowania, oceny i rozwiązywania problemów zachodzących w organizacjach i ich otoczeniu. Jest gotowy na zmianę zawodu, stanowiska pracy, kompetencji, ponieważ ma świadomość konieczności ustawicznego kształcenia się, podnoszenia, pogłębiania i poszerzania swoich kwalifikacji.
Dostęp do dalszych studiów
Uzyskany tytuł daje możliwość ubiegania się o przyjęcie do szkoły doktorskiej oraz podnoszenia kwalifikacji na studiach podyplomowych.
Kontakt
Instytut Zarządzania i Spraw Społecznych
Kraków, os. Stalowe 17, pokój 112
telefon 12 662 79 50
iziss@uken.krakow.pl
strona internetowa Instytutu Zarządzania i Spraw Społecznych