W ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na rok akademicki 2023/2024 znalazł się nowy kierunek studiów – pedagogika resocjalizacyjna (studia pierwszego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne), specjalności: resocjalizacja z penitencjarystyką oraz resocjalizacja z readaptacją społeczną.
Wybierając kierunek pedagogika resocjalizacyjna zdobędziesz zaawansowaną wiedzę z zakresu pedagogiki ogólnej i pedagogiki resocjalizacyjnej. Poznasz – między innymi – metody pracy z osobami nieprzystosowanymi społecznie, zdobędziesz informacje z zakresu kształtowania się prawidłowej osobowości i przystosowania społecznego w odniesieniu do normy i patologii społecznych. Poznasz rolę pedagoga w procesie resocjalizacji i readaptacji oraz podstawowe prawa nieletnich i dorosłych.
Jako absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej będziesz mógł podjąć pracę jako specjalista ds. resocjalizacji w instytucjach wychowawczych, opiekuńczych i resocjalizacyjnych, w placówkach dla dzieci i młodzieży zagrożonym niedostosowaniem społecznym, w jednostkach penitencjarnych, aresztach śledczych oraz zakładach karnych. Dodatkowo będziesz mógł pracować w domach dla samotnych matek i w centrach integracji społecznej.
Wybrane przedmioty na studiach
Biomedyczne podstawy rozwoju i wychowania
Praca socjalna w resocjalizacji
Profilaktyka społeczna
Resocjalizacja w ujęciu interdyscyplinarnym
Współczesne koncepcje i systemy resocjalizacyjne
Metodyka pracy kuratora sądowego
program studiów – studia stacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 805 KB)
program studiów – studia niestacjonarne pierwszego stopnia (plik pdf, rozmiar 803 KB)
Ukończenie studiów pierwszego stopnia, da Ci możliwość kontynuowania nauki na drugim stopniu studiów w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej oraz innych kierunkach pedagogicznych.
Wiele możliwości. Twój wybór. Twoja Uczelnia