Dzięki zdobyciu grantu w konkursie „Najlepsi z najlepszych 4.0”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, członkowie i członkinie Studenckiego Koła Naukowego Wspierania Osób z Autyzmem mieli przyjemność wystąpienia na czterech międzynarodowych konferencjach psychologicznych – dwóch online (Cypr i Bułgaria) oraz dwóch stacjonarnie (Izrael i Hiszpania).
Podróż do Izraela odbyła się w listopadzie 2021 roku. Studenci brali aktywny udział w konferencjach, a ich pobyt za granicą urozmaicały intrygujące wizyty w przeróżnych szkołach, uniwersytetach i szpitalu specjalistycznym.
Odwiedzili między innymi Uniwersytet Hebrajski, Uniwersytet w Betlejem, Uczelnię Telawiwską. W Beit Berl College brali udział w wykładzie i szkoleniu na temat izraelskiego systemu edukacji oraz odwiedzili tamtejsze centrum symulacji.
Kolejnym etapem były odwiedziny w Yachday School 6 Yehuda Hanassie w Tel Avivie. Jest to szkoła specjalna przeznaczona dla dzieci w wieku 6–12, będących w spektrum autyzmu. W Tel Avivie złożyli również wizytę w Sourasky Medical Centre ASD. Krzewienie wiedzy kontynuowali, słuchając wykładów o systemie i realiach pracy z dziećmi w spektrum autyzmu oraz specyfice procesu diagnostycznego, przeprowadzanych przez izraelskich uczonych. Na wykładach i spotkaniach studenci przedstawili swoje postery, wyjaśniając przebieg i wyniki prowadzonych przez nich badań.
Kolejny wyjazd odbył się na przełomie listopada i grudnia, a jego celem była Hiszpania. Autisme la Garriga Project było pierwszym celem studentów. Omawiali tam zagadnienia dotyczące diagnozy i badań autyzmu u dorosłych. W trakcie rozmów sporo dowiedzieli się o hiszpańskim systemie wsparcia dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu – nadal jest to główny temat poruszany na spotkaniach Koła.
Kolejnym punktem programu była VII Congreso Internacional en Contextos Psicológicos, Educativos y de la Salud (VII CICE) w Madrycie. W trakcie konferencji studenci mieli okazję wysłuchać interesujących wystąpień, których tematami były między innymi konwergencja między wyrażeniem medycznym a diagnostycznym, ADOS-2 i ADI-R oraz przegląd badań dotyczących autyzmu w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Członkowie i członkinie Koła prezentowali również swoje postery, aby podzielić się wynikami i wnioskami.
W trakcie trwania wyjazdów naukowych, Koło zostało również wyróżnione w 11. edycji konkursu kół naukowych, organizowanego przez Studencki ruch naukowy – StRuNa.