Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na Festiwal Uczelni – Małopolska Przyszłości. Wydarzenie odbędzie się 4 i 5 grudnia 2024 roku w Expo Kraków (ul. Galicyjska 9). Będziecie mieć okazję, by odwiedzić ponad osiemdziesiąt interaktywnych stoisk. Najnowsze kierunki rozwoju zaprezentuje aż siedemnaście uczelni wyższych, w tym również Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, pięć instytutów Polskiej Akademii Nauk oraz dwa instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Festiwal skierowany jest do ludzi szukających nowych możliwości rozwoju, w tym rozwoju zawodowego i osobistego. Zaprezentowane zostaną takie dziedziny jak: inżynieria i technika, innowacje i technologie, medycyna i zdrowie, społeczeństwo i gospodarka, w tym kadry uczące i zarządzające oraz żywność, środowisko, rolnictwo i turystyka. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy wcześniej dokonać rejestracji.
Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia:
- stoisk Instytutu Bezpieczeństwa i Informatyki UKEN (INN7) oraz Instytutu Prawa, Ekonomii i Administracji UKEN (INN8) – dziedzina innowacje i technologie;
- stoiska Instytut Nauk Technicznych UKEN (IT5) – dziedzina inżynieria i technika;
- stoiska Instytutu Historii i Archiwistyki UKEN (ZS11) – dziedzina żywność, środowisko, rolnictwo i turystyka;
- stoiska Instytutu Nauk o Zdrowiu UKEN (MZ13) – dziedzina medycyna i zdrowie.
Nie zabraknie oczywiście warsztatów z udziałem wykładowców i studentów Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. 4 grudnia 2024 roku (od 13.00 do 14.00, sala konferencyjna Lwów), możecie wziąć udział w warsztatach „Rewolucja genealogiczna” dr. hab. Mateusza Wyżgi, prof. UKEN z Instytutu Historii i Archiwistyki UKEN. Zajęcia mają na celu zaznajomić uczestników z możliwościami i technikami w zakresie tworzenia własnego drzewa genealogicznego.
5 grudnia 2024 roku odbędą się warsztaty kryminalistyczne „Ślady kryminalistyczne a przestępczość” (od 9.00 do 9.45, od 10.00 do 10.45, od 11.00 do 11.45 oraz od 12.00 do 12.45, sala konferencyjna Budapeszt). W ich trakcie uczestnicy poznają możliwości ujawniania i zabezpieczania śladów przestępstwa oraz ich znaczenie w ustaleniu sprawcy zbrodni. Poprowadzą je dr Dariusz Szydłowski z Instytutu Prawa, Ekonomii i Administracji UKEN oraz studenci z Koła Naukowego Ciało, Sprawca, Identyfikacja.