Wykład prof. Krzysztofa Pyrcia „Choroby zakaźne XXI wieku”

wyklad-prof-krzysztofa-pyrcia
Kategoria
Nauka
Termin
20 czerwca 2024 16:00 - 17:00
Miejsce
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie: Audytorium - Podchorążych 2, 30-084 Kraków

 

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na wykład prof. Krzysztofa Pyrcia „Choroby zakaźne XXI wieku”.

Wykład odbędzie się 20 czerwca 2024 roku w Audytorium w budynku przy ulicy Podchorążych 2, o godzinie 16.00.

 

Prof. Krzysztof Pyrć

Naukowiec, wirusolog, profesor, project manager, konsultant, lider zespołu naukowego. Prof.Krzysztof Pyrć specjalizuje się w wirusologii, ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów i patologii zakażenia oraz opracowaniem nowych strategii terapeutycznych przy zakażeniach wirusowych ludzi i zwierząt. Twórca i Kierownik Pracowni Wirusologii w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ. Lider grupy badawczej Virogenetics, opiekun i promotor studentów i doktorantów. Autor ponad 140 publikacji w takich czasopismach jak „Nature Medicine”, „Science Translational Medicine”, „Nucleic Acids Research” czy „PNAS”, które były cytowane w literaturze światowej ponad 12 tysięcy razy (h=50). Recenzent i ekspert w instytucjach finansujących naukę w Polsce i na świecie. Autor kilkudziesięciu zgłoszeń patentowych i patentów, na podstawie których powstały już 2 firmy spin-off. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Autor, kierownik i koordynator licznych krajowych i międzynarodowych grantów badawczych, a także projektów finansowanych przez podmioty komercyjne. Obecnie pełni funkcje doradcze na poziomie Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Zdrowia, a w przeszłości zajmował się doradztwem na poziomie samorządów lokalnych, Ministerstwa Nauki, Premiera i Prezydenta RP.

W celu zapisania się na wykład prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.

Wykłady mistrzowskie organizowane przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbywają się w ramach programu NAWA STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich („Internationalization for Training and Research Excellence”, nr BPI/STE/2021/1/00015/U/00001).

 
 

Wspierane przez iCagenda