Seminarium poświęcone pamięci prof. Antoniego Kępińskiego „Profesor Antoni Kępiński i jego sztuka poznania człowieka”

Wydarzenie
Profesor_Antoni_Kepiński_i_jego_sztuka_poznania_człowieka
Termin: 2019-01-10 14:15 - 16:45

Miejsce: Uniwersytet Pedagogiczny: Aula A1 (nowy budynek, wejście od ul. Adama Chmiela)

 

Fundacja Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie PRO UNIVERSITATIS oraz Fundacja ad vocem w Krakowie zapraszają na seminarium poświęcone pamięci prof. Antoniego Kępińskiego, wybitnego krakowskiego lekarza-humanisty, twórcy psychoterapii i psychiatrii aksjologicznej.

W listopadzie 2018 r. minęła setna rocznica urodzin profesora Antoniego Kępińskiego, a zatem seminarium doskonale wpisuje się w cykl paneli naukowych i konferencji organizowanych w całej Polsce z tej okazji. Jednak to właśnie w Krakowie pracował i mieszkał profesor Kępiński. To właśnie w tym mieście jego duch i charyzma są najbardziej widoczne. Z naszymi gośćmi: Krystyną Rożnowską, autorką książki „Antoni Kępiński. Gra z czasem” oraz z dr. hab. Hubertem Kaszyńskim z Instytutu Socjologii UJ będziemy rozmawiać o tym, jak aktualna i uniwersalna jest filozofia profesora Kępińskiego. Jak podkreśla autorka jego biografii, Krystyna Rożnowska, myśl zawarta w książkach Kępińskiego, od lat nieustannie wzbudza zainteresowanie nie tylko psychiatrów i psychologów, ale także artystów, humanistów, antropologów, socjologów i wszystkich ludzi, którym bliskie są zagadnienia poznania drugiego człowieka. Tej ciekawości i otwartości na człowieka powinniśmy się uczyć również dzisiaj, kiedy kontakty międzyludzkie m.in. za sprawą nowoczesnych technologii wydają się coraz bardziej powierzchowne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu studentów, pracowników naukowych i wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie lub poznać filozofię niezwykłego człowieka – profesora Antoniego Kępińskiego.

Organizatorzy:
dr Ewa Radomska, Fundacja Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie PRO UNIVERSITATIS
Anna Grajcarek, Magdalena Oberc, Fundacja ad vocem w Krakowie

 

Wspierane przez iCagenda